Jak odpoczywać z rodziną ?

Cały rok wszyscy czekamy na upragnione wiosenne wyjazdy i letnie urlopy. Ciągle zapracowani, zestresowani potrzebujemy momentów wytchnienia, najczęściej wspólnie z bliskimi, gdyż w trakcie normalnego trybu pracy ciężko o wartościowy kontakt z rodziną. Wspólny rodzinny wypad to doskonały moment, aby zbliżyć się do siebie i spędzić razem czas.

Wyjazd we dwoje i jego zaplanowanie, to łatwizna, prawdziwa logistyczna gimnastyka zaczyna się, gdy wybieramy się na rodzinny wyjazd. Kilkudniowy wypad za miasto z dzieciakami może zmienić się w prawdziwe wyzwanie.

Słoneczna pogoda, długie weekendy czy okazje typu Dzień Dziecka zachęcają wiele osób do wyjazdu, który podkreśli rangę tych dni. Jest to pomysł, aby pobyć razem z dziećmi w zupełnie odmiennej sytuacji. Podczas wyjazdów odrywamy się od codzienności, dzięki czemu mamy lekką głowę, otwartą na nowe aktywności i sposoby spędzania czasu – mówi Aneta Szynaka, prowadząca Pałac Mortęgi, hotel na Mazurach nieopodal Lubawy przyjazny dla rodzin z dziećmi. To wtedy najsilniej kształtują się relacje rodzinne i tworzą wspomnienia, do których wracamy latami.

Po pierwsze  plan

Przede wszystkim trzeba określić swoje potrzeby wyjazdowe. Co chcemy robić podczas planowanej wyprawy? Czy wyjeżdżamy, by zwiedzać, czy odpoczywać? A może chcemy i to i to, bo oczekiwania są zróżnicowane? Ustalenie wymagań zdecydowanie ułatwia zaplanowanie urlopu i ogranicza jego niepowodzenie. Kiedy mamy już ustalone oczekiwania, trzeba rozejrzeć się za miejscami, które zapewnią pożądane zajęcia zarówno dzieciom jak i rodzicom. W ten sposób konkretnie zawęzimy pole poszukiwań i pogodzimy interesy wszystkich członków eskapady.

Po drugie  miejsce

Planując rodzinny wypoczynek, nie można zapomnieć o atrakcjach. Każdy rodzic doskonale wie, jak wypoczywa się z dziećmi, które się nudzą – o jakimkolwiek relaksie można zapomnieć.

Po trzecie – atrakcje

Wspólne rodzinne urlopy wymagają starannej organizacji. Niezwykle ważne jest zapewnienie stymulujących i ciekawych zajęć dla dzieci, które nie pozwolą się nudzić. Za to rodzice podczas urlopu potrzebują chwili wytchnienia. Jeśli chcemy, żeby nasze pociechy faktycznie dobrze się bawiły, musimy zagwarantować im moc wrażeń. Niech biegają, jeżdżą na rowerach, brudzą nowe ubrania i do późna bawią się na dworze. Warto zatem wybrać lokalizację, która pozwoli na swobodę działań i łączenie różnorodnych aktywności z odpoczynkiem, najlepiej do hotelu na otwartej przestrzeni, który w swojej ofercie ma moc atrakcji dla dzieci. W Pałacu Mortęgi to wszystko jest – mówi Alina Szynaka. Dzieci mają tu do dyspozycji zewnętrzny plan zabaw, strefę wypoczynkową z leżakami i piknikowymi kocami nad stawem, mini zoo, pielęgnację koni i kucy, rezerwat z danielami a także szereg atrakcji na wypadek, gdyby pogoda pokrzyżowała wszystkim plany – kreatywne zabawy w bawialni w Domku Magdalenki. Nad dobrą zabawą zawsze czuwają wykwalifikowani animatorzy dzięki czemu rodzice mają upragnione chwile dla siebie, które mogą spędzić np.  w relaksującej strefie SPA. Dla każdego coś dobrego,  by naładować akumulatory.

Dodaj komentarz