Co robić w wakacje w Opolu?

Lato w mieście zawsze stwarza okazję, by poznać atrakcje, na które nie ma czasu w ciągu roku. Wśród najciekawszych ofert znaleźć można: Lot Paralotnią, Offroad, Kulinarną Ucztę, liczne Masaże, Nurkowanie czy Przygodę w Strefie VR. Oto zestaw pomysłów, dzięki którym wakacje w mieście zapewnią wspomnienia nie gorsze niż te z wakacyjnych wojaży.

Spędzasz lato w mieście? Stolica województwa opolskiego ma wiele do zaoferowania! Oczywiście, wśród wielu propozycji znajdują się parki, koncerty i baseny, które rokrocznie są popularną miejską rozrywką. A co, gdyby w tym roku zrealizować najbardziej nietypowe pomysły na wypoczynek – zarówno w mieście, jak i jego najbliższych okolicach? Mnóstwo adrenaliny, dobre jedzenie czy odprężający odpoczynek – oto top pomysłów na przeżycia, które świetnie sprawdzą się tego lata!

Lot Paralotnią

Z oczywistych względów Lot Paralotnią odbywa się poza granicami miasta. Jest to powietrzna przygoda, w której towarzyszy nam doświadczony pilot, sterujący tą niezwykłą konstrukcją. W czasie lotu podziwiać można rozpościerające się widoki, a sama przygoda zdecydowanie powoduje przyspieszone bicie serca. Lot dostępny jest w wersji dla jednej osoby lub dwóch osób, lecących jedna po drugiej.

Wodne emocje

Wśród wielu wodnych atrakcji jest jedna szczególna, pozwalająca swobodnie eksplorować podwodny świat. Poznaj Nurkowanie to przeżycie, które przeznaczone jest dla osób, pragnących rozpocząć zwiedzanie wodnych zakamarków. Atrakcja podzielona jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną – wprowadza uczestników w świat podwodnych szaleństw. Przygoda trwa 90 minut i przeznaczona jest dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją zabawę z nurkowaniem. Na życzenie osób realizujących, przeżycie może zostać dokładnie nagrane, a sam prezent występuje w dwóch wariantach – dla jednej osoby lub dwóch osób.

Cztery koła zabawy

Miłośnicy motoryzacji dobrze wiedzą, czym dokładnie jest offroad. Jazda autem z napędem na cztery koła po bezdrożach dostarcza emocji i gwarantuje dobrą zabawę, mimo że trzeba liczyć się z pobrudzonym ubraniem. Taxi Off-Road po Zmroku to ciekawa wariacja takiej zabawy, zapewniająca przygodę dla 1-3 osób. Terenowe auto prowadzone jest przez doświadczonego kierowcę, a cała jazda odbywa się w ciemności, co dodatkowo potęguje emocje i adrenalinę. Jazda samochodem z napędem 4×4 to okazja, by zobaczyć, jak wyglądają bezdroża i prawdziwa “jazda bez trzymanki”. Przygoda dostępna jest w trzech wariantach czasowych – 60, 120 i 180 minut.

Kulinarna uczta

Doskonałe jedzenie, interesujące wnętrze, miła obsługa… tak wygląda kulinarne przeżycie, które trafi do serca (i żołądka!) każdego miłośnika dobrego jedzenia. W ramach urozmaicenia wieczoru można wybrać się na Romantyczną Kolację dla Dwojga, składającą się z dowolnie wybranego dania głównego oraz lampki wina. Restauracja specjalizuje się w potrawach, do których wykorzystywane są sezonowe składniki, dlatego menu często się zmienia, zaskakując nawet swoich stałych Gości.

Kolejnym, przeznaczonym na zupełnie inną okazję, pomysłem na smaczne spędzenie wieczoru jest Kulinarna Uczta dla Przyjaciół. To przeżycie przeznaczone jest dla 3-4 osób jest kulinarną przygodą, w ramach której każdy z je to, na co ma ochotę. Voucher umożliwia wykorzystanie 200 zł na dowolnie wybrane potrawy z menu restauracji, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie tu coś dla siebie. Wspólne wyjście do intrygującego miejsca, serwującego wyborne jedzenie to łatwy przepis na udany wieczór – we dwoje lub z przyjaciółmi czy rodziną.

(Nie)realne emocje

Emocje i dobra zabawa mogą również przenieść się do wirtualnego świata, a nadal pozostać prawdziwymi uczuciami. Przygoda w Strefie VR stwarza szansę, by poznać rozrywkę przyszłości i przenieść się do miejsca, gdzie wszystko jest możliwe. Ratowanie świata przed apokalipsą zombie, latanie jako superbohater ratujący miasto, niezwykle realistyczne wyścigi – W Strefie VR każdy znajdzie swoje wymarzone atrakcje. Sama przygoda przeznaczona jest dla 1, 2 lub 4 osób, a także, co ciekawe, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do domu, co świetnie sprawdzi się na domówkę lub rodzinną imprezę. To naprawdę wciągająca rozrywka!

Odpoczynek dla ciała 

Osoby zapracowane i przemęczone lub te, które chcą skorzystać z ciekawego pomysłu na odprężenie, z pewnością chętnie wypróbują bogatą ofertę SPA w mieście. Wśród najciekawszych propozycji masażowych warto zwrócić uwagę na Masaż Gorącą Czekoladą, który nie tylko odpowiednio relaksuje, ale także zapewnia wydzielanie się endorfin oraz pozostawia skórę nawilżoną i pięknie pachnącą. Jest to masaż całego ciała, trwający 60 minut, podczas którego doświadczona masażystka wykonuje płynne ruchy, świetnie działające na ciało i umysł.

Z kolei dla osób, które szukają kompleksowej pielęgnacji, poleca się Tropikalny Zabieg SPA “Choco-Coco”, który także odbywa się w renomowanym salonie SPA. To 90-minutowe przeżycie w odpowiedni sposób pomaga zadbać o całe ciało i składa się z kokosowego peelingu całego ciała oraz masażu całego ciała gorącą czekoladą, która wymieszana jest z odżywczymi, naturalnymi olejkami. Przygoda świetnie pomaga zapomnieć o codziennych sprawach i rozkoszować się zasłużonym odpoczynkiem – z dala od pracy czy obowiązków

Dodaj komentarz