Hotel, w którym można żyć

mieszkanie w hotelu

Mówiąc o własnym miejscu zamieszkania większości z nas zarysowuje się obraz domu jednorodzinnego lub mieszkania w bloku. W ostatnich latach na polskim rynku nieruchomości pojawiają się jednak rozwiązania nieoczywiste, wręcz unikatowe, które już w niedalekiej przyszłości mogą przerodzić się w nowy trend i stanowić realną alternatywę dla tych powszechnie przyjętych. Czytaj dalej „Hotel, w którym można żyć”

Pierwszy hotel Hampton by Hilton w Łodzi otwarty

hotel lodz

Hotel znajduje się w ścisłym centrum Łodzi, w wielofunkcyjnym kompleksie biznesowo-noclegowo-handlowym „Hi Piotrkowska”, w skład którego wchodzą dwa biurowce klasy A+ oraz 15 lokali handlowo-usługowych. Hotel został ulokowany w taki sposób, aby jego położenie było dogodne zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów. Od głównej stacji kolejowej — Łódź Fabryczna oddalony jest o 2 km. W odległości 6,7 km od hotelu znajduje się także międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, do którego goście mogą dotrzeć samochodem w mniej niż 15 minut. Czytaj dalej „Pierwszy hotel Hampton by Hilton w Łodzi otwarty”

Odkryj ponownie pasję do podróżowania – lista najgorętszych destynacji

podrozowanie

Po niemal dwóch latach zbliża się upragniony czas zabawy, spotkań ze znajomymi i powrotu do normalności, spełniania swoich marzeń i planów oraz nadrabiania zaległości. Przedstawiamy 10 najatrakcyjniejszych lokalizacji, które powinny znaleźć się na liście miejsc wartych odwiedzenia w nadchodzącym roku. Wyjazd do Tajlandii lub Wietnamu na tydzień, miesiąc miodowy na Mauritiusie, kurs surfingu na Hawajach, spektakularna przygoda na łonie natury i jazda na nartach w parkach narodowych zachodniej Kanady, spotkania w Dubaju bogate we wrażenia, wycieczki po Londynie – to tylko niektóre z nich. Czytaj dalej „Odkryj ponownie pasję do podróżowania – lista najgorętszych destynacji”

Tremend projektuje butikowy hotel w Paryżu

butikowy hotel

Zachwycający urok stolicy Francji zawdzięczamy wielkiej przebudowie, która miała miejsce w latach 1852–1870, zmieniając całkowicie jej dotychczasowe oblicze. Wybudowane wówczas eleganckie kamienice z dużymi oknami i nowe pasy zieleni stały się wyznacznikiem wysublimowanego poziomu estetyki ówczesnej metropolii. W jednej z takich kamienic powstaje właśnie butikowy hotel, projektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend. Czytaj dalej „Tremend projektuje butikowy hotel w Paryżu”

Najbardziej ekologiczny hotel w Holandii

hotel holandia

Hotel Jakarta w Amsterdamie jest ekologiczny w każdym calu – zaczynając od budynku, drewnianej konstrukcji, indonezyjskiego ogrodu wewnętrznego, na przyjaznej dla użytkowników akustyce
i neutralności energetycznej kończąc. Nic dziwnego, że zdobywa wszelkie możliwe nagrody za design i zrównoważone budownictwo. Tak się dziś projektuje innowacyjne i zachwycające hotele.
Czytaj dalej „Najbardziej ekologiczny hotel w Holandii”

Kocierz Hotel & SPA. Odpoczynek i relaks w pięknych okolicznościach przyrody

hotele w pieknych okolicznosciach przyrody

W samym sercu Beskidu Małego, na Przełęczy Kocierskiej znajduje się uroczy ośrodek Kocierz Hotel & SPA, idealne miejsce na rodzinny odpoczynek lub biznesowy wyjazd. Dawniej przebiegał tędy szlak kupiecki na Węgry. Dziś jest to okolica chętnie odwiedzana przez turystów kochających górskie widoki, jak i miłośników aktywnego wypoczynku. Czytaj dalej „Kocierz Hotel & SPA. Odpoczynek i relaks w pięknych okolicznościach przyrody”