Wystawy, koncerty, targi i inne wydarzenia. Jesień w Koneserze to wiele atrakcji

jesienne atrakcje

Wystawa prac Wojciecha Siudmaka, podróż do krainy Reksia, Praskie Dni Seniora czy Targowisko Sztuki. W październiku i listopadzie Centrum Praskie Koneser planuje interesujące wydarzenia dla Koneserów: kulturalnych doznań, warszawskiej Pragi i wyjątkowych okazji. Wśród jesiennych, w większości bezpłatnych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Czytaj dalej „Wystawy, koncerty, targi i inne wydarzenia. Jesień w Koneserze to wiele atrakcji”

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Eksperci odpowiadają, jak wdrożyć plan w życie

regularne cwiczenia

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%). We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację? Czytaj dalej „Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Eksperci odpowiadają, jak wdrożyć plan w życie”

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Doceń jej piękno i zadbaj o przyrodę

zlota jesien

Zieleń, czerwień, żółć i brąz sprawiają, że jesień to niezwykle barwna pora roku. Wielokolorowe liście są już nie tylko na drzewach, ale również pokrywają trawniki i runo leśne. W lasach trwa grzybobranie, a w parkach i skwerach można spotkać ludzi korzystających z ostatnich dni ciepła. Na terenach rekreacyjnych nietrudno jednak napotkać również na porozrzucane śmieci oraz dzikie wysypiska. Czytaj dalej „Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Doceń jej piękno i zadbaj o przyrodę”

4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie

senioralne wakacje

Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami co piąty Polak deklarował, że zrezygnuje z wypoczynku ze względów ekonomicznych. Aż 17 proc. chciało wypoczywać w Polsce, ale zamierzało wydać na ten cel mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku, a 16 proc. twierdziło, że zamieni zagraniczny wyjazd na wakacje w kraju, żeby było taniej. Większość rodaków – planując urlop – chciała zmieścić się w kwocie 5000 zł. A co z seniorami, których przeciętna emerytura wynosi 2545 zł brutto miesięcznie? Emeryci coraz częściej wybierają wypoczynek po sezonie, bo… nic innego im nie pozostaje. Trzeba przyznać, że wrześniowe, październikowe, a nawet listopadowe wakacje są zdecydowanie tańsze, a po drugie – spokojniejsze. Pogoda też sprzyja emerytom. Oto kilka porad jak zorganizować tańszy wypoczynek po sezonie. Czytaj dalej „4 sposoby na senioralne wakacje po sezonie”

Wakacje 2022 okiem dietetyka – gofry, lody, pizza i frytki

zywienie na wakacjach

Wakacje w pełni, a turyści każdego dnia zastanawiają się, co wybrać. Zgodnie z raportem przygotowanym przez Cateromarket, aż 42% Polaków przyznaje, że wraca z urlopu z dodatkowymi kilogramami. Co za tym idzie, kulinarne wojaże spuentować można następującym stwierdzeniem: zapominamy o zbilansowanej diecie, nie liczymy kalorii i lubimy all inclusive. Na jakie grzeszki pozwalamy sobie najczęściej? Czytaj dalej „Wakacje 2022 okiem dietetyka – gofry, lody, pizza i frytki”

Polacy pokochali piwa 0,0% – rynek wart jest ponad miliard zł

bezalkoholowe piwa

Rewolucja 0,0% na rynku piwa trwa już pięć lat, notując rocznie kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Obecnie piwa zero stanowią 6,5 proc. wartości całego rynku piwa. Roczny wolumen to 12 proc. unijnej produkcji, co plasuje Polskę w czołówce producentów „zerówek”. Segment 0,0% napędzają zmiany stylu życia konsumentów, którzy chcą cieszyć się smakiem piwa bez rezygnacji z codziennych aktywności. Czytaj dalej „Polacy pokochali piwa 0,0% – rynek wart jest ponad miliard zł”

Zmień nawyki, by zadbać o drzewa

dbanie o drzewa

Każdej minuty z naszej planety znika niemal 25 hektarów lasów. To powierzchnia porównywalna do wielkości 36 boisk piłkarskich. Wiele drzew ścinanych w wyniku rabunkowej gospodarki leśnej przetwarza się na podstawowe produkty – papierowe torebki, wykałaczki… Drzewostany można odtwarzać, jednakże potrzeba na to czasu i determinacji. Własne nawyki warto zmienić od zaraz. Czytaj dalej „Zmień nawyki, by zadbać o drzewa”