Dlaczego warto zdecydować się na wakacje last minute?

planowanie podrozy

Wakacje to czas w roku, na który każdy niezależnie od wieku czeka z niecierpliwością. Planowanie wymarzonej podróży może być ekscytujące, ale także stresujące. Dlatego warto rozważyć opcję wyjazdu last minute. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zdecydować się na taką formę urlopu, omawiając trzy kluczowe korzyści, jakie niesie ze sobą ten sposób podróżowania. Czytaj dalej „Dlaczego warto zdecydować się na wakacje last minute?”

Nekroturystyka – jeden z trendów podróżniczych, popularny nie tylko jesienią

popularne trendy podrozujacych

Nekroturystyka, to trend, który może zaskoczyć. Jednak oczekiwania konsumenckie w turystyce nieustannie się zmieniają i ewoluują, co potwierdza, że podróżujący nie tylko chcą doświadczyć tego, czego doświadczyli inni, ale także oczekują bardziej osobistych doświadczeń. Nekroturystyka to kategoria mrocznej turystyki, której popularność w ostatnim czasie rośnie na całym świecie. Mowa tu nie tylko o zwiedzaniu cmentarzy, ale także o podróżowaniu do miejsc opuszczonych lub „nawiedzonych” czy udział w spacerach z przewodnikiem po mieście szlakiem kryminalnych wydarzeń. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej fanpage’ów skoncentrowanych na mrocznej  turystyce, które rekomendują miejsca warte odwiedzenia. Czytaj dalej „Nekroturystyka – jeden z trendów podróżniczych, popularny nie tylko jesienią”

Jesiennie podróżowanie pokolenia Z – wakacje, city breaki, a może studia?

podrozowanie jesienia

Jesień to fantastyczny czas na podróżowanie – wedle danych Kiwi.com, wyszukiwarki tanich lotów i podróży oraz firmy z sektora traveltech – w październiku bilety z Polski do europejskich destynacji są średnio 24% tańsze niż w sezonie wakacyjnym (średnia cena 75 EURO), w listopadzie zaś będą tańsze o 34%w porównaniu do lipca i sierpnia (średnia cena 65 euro). Przedstawiciele generacji Z doceniają ten fakt i chętnie korzystają z przyjaznych dla portfela ofert. Czytaj dalej „Jesiennie podróżowanie pokolenia Z – wakacje, city breaki, a może studia?”

Dokąd w ostatnich dniach sierpnia można polecieć za mniej niż 400 zł?

gdzie poleciec za 400 zl

Tegoroczne wakacje powoli dobiegają końca, a wraz z nimi szczyt sezonu turystycznego. W tym roku, wedle danych Kiwi.com, wyszukiwarki tanich lotów i podróży oraz firmy z sektora travel-tech, 4. tydzień lipca oraz 1. tydzień sierpnia były najpopularniejsze i najczęściej wybierane na urlop przez podróżujących. Koniec sierpnia to doskonały moment na to, by pomyśleć o krótkim wypadzie, tym bardziej, że z końcem wakacji można upolować loty w bardzo konkurencyjnej cenie i podróżować w spokojniejszej i mniej zatłoczonej atmosferze. Koniec sierpnia i początek września to czas winobrania – na turystów czekają liczne festiwale połączone z degustacją lokalnych win i wiele wydarzeń towarzyszących. Sprawdź, gdzie z końcem sierpnia możesz się udać za mniej niż 400 zł z Gdańska, Krakowa i Warszawy. Czytaj dalej „Dokąd w ostatnich dniach sierpnia można polecieć za mniej niż 400 zł?”

Wakacje Polaków w 2022 roku – mniej rezerwacji, a pobyty krótsze i droższe

gdzie polacy wybieraja sie na wakacje

Od kilku miesięcy przedstawiciele branży turystycznej zastanawiali się, czy ogólny wzrost cen towarów i usług odwiedzie Polaków od spełniania marzeń o upragnionych urlopach. Eksperci portalu rezerwacyjnego Travelist.pl postanowili przeanalizować wskaźniki zebrane podczas letniego sezonu 2022 i – jak podają – większe wydatki wpłynęły na zmniejszenie poziomów rezerwacji o blisko 20 proc. w porównaniu do 2019 r. Co jeszcze zmieniło się względem okresu sprzed pandemii? Czytaj dalej „Wakacje Polaków w 2022 roku – mniej rezerwacji, a pobyty krótsze i droższe”

Spragnieni podróży: O bezpiecznym podróżowaniu na ostatnią chwilę

podrozowanie na ostatnia chwile

Jednak w dzisiejszych czasach, pełnych wahań kursów walut, inflacyjnych zmian cen i ogólnej niestabilności gospodarczej, planowanie wakacji może przyprawić o ból głowy. Spontaniczne wyjazdy na ostatnią chwilę to także ryzyko trafienia na nieuczciwe oferty, które kuszą „super okazjami”. Jak zabezpieczyć swoje finanse przed niespodziewanymi trudnościami i spędzić urlop bez zmartwień? Czytaj dalej „Spragnieni podróży: O bezpiecznym podróżowaniu na ostatnią chwilę”

Wakacje na wypasie. Jak Polacy spędzili urlop?

jak spedzac urlop

Nieco ponad połowa Polaków planowała w tym roku wyjazd wakacyjny, wynika z badania zrealizowanego na zlecenie OLX. Młodsi marzyli o morzu, a starsi o górach. Co wyszło z tych planów? Czy miejsca, gdzie zwierzęta są mile widziane, są bardziej popularne od tych przyjaznych dzieciom? Podsumowujemy tegoroczne wakacje, sprawdzamy, jakich noclegów szukali Polacy najchętniej i przekazujemy wskazówki jak przygotować ofertę na następny sezon. Czytaj dalej „Wakacje na wypasie. Jak Polacy spędzili urlop?”

Co robią Polacy na pokładzie samolotu

pasazerowie smolotu

Tegoroczne wakacje, które właśnie dobiegły końca, dla wielu były pierwszą okazją do udania się w zagraniczną podróż od ponad 2 lat. Kiwi.com, wyszukiwarka tanich lotów i podróży oraz firma z sektora z travel-tech we współpracy z agencją badawczą ARC Rynek i Opinia, przyjrzała się zwyczajom Polaków, jakie towarzyszą nam na pokładzie samolotu. Wyniki badań wskazują, że lot jest doświadczeniem stresującym dla ponad 20% z nas i aby go zniwelować, sięgamy po różne rozwiązania. Okazuje się, że przedstawiciele pokolenia Z (18-24 lata) znoszą go najmniej dotkliwie – zamiast sięgać po środki uspokajające 50% z nich czyta lub ogląda, 30% śpi, a 20% rozmawia ze swoim sąsiadem. Czytaj dalej „Co robią Polacy na pokładzie samolotu”