Poznaj sekrety i unikalny klimat Krakowa

krakow

Zespół hotelu Mercure Kraków Stare Miasto przygotował nie lada gratkę dla swych gości. Już na początku września wystartuje nowy projekt, dzięki któremu każdy nocujący w obiekcie będzie miał okazję poznać dawną stolicę Polski od zupełnie nowej strony. Cotygodniowe spacery pod okiem przewodnika w unikatowy sposób ukażą lokalne dziedzictwo, pozwalając na zanurzenie się w wyjątkowy i niepowtarzalny klimat miasta. Czytaj dalej „Poznaj sekrety i unikalny klimat Krakowa”

7 powodów, dla których warto pojechać na Podlasie

zwiedzanie podlasia

Bogactwo przyrody, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wielokulturowość i lokalny autentyzm, a także ponowne otwarcie dla ruchu turystycznego terenów położonych przy granicy z Białorusią zachęcają, aby jeszcze tej jesieni wybrać się na Podlasie. Do tego historia, niesamowite regionalne smaki oraz położenie tej niezwykłej krainy, do której z Warszawy można dostać się w zaledwie dwie godziny. Redakcja Magazynu Travelist.pl zdradza 7 powodów, dla których podróż w to miejsce jest po prostu konieczna. 
Czytaj dalej „7 powodów, dla których warto pojechać na Podlasie”

Średnia cena noclegu w Polsce we wrześniu nawet o 30 proc. niższa niż w wakacje

nocleg w polsce

Wrzesień w polskiej turystyce to czas krótkich wyjazdów, najchętniej w góry, jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl. Wśród 5 najczęściej wyszukiwanych miejscowości aż 4 położone są górach, a najpopularniejsze dotychczas Władysławowo zostało zdeklasowane przez Zakopane. Szacowana średnia cena noclegu za osobę na dobę, która na przełomie lipca i sierpnia wynosiła 105 zł, we wrześniu wynosi 74 zł. Czytaj dalej „Średnia cena noclegu w Polsce we wrześniu nawet o 30 proc. niższa niż w wakacje”

Wakacyjne wyjazdy. Eksperci podpowiadają, co warto zabrać ze sobą

co zabrac ze soba na wakacyjny wyjazd

Jak Polacy spędzają wakacje? Wyniki pokazują, że aż 35% z nas preferuje plażowanie. Niemal tyle samo lubi wypoczynek w formie city break. 22% rodaków wybiera road trip jako sposób spędzenia wakacji i prawie tyle samo – górskie wycieczki. Na kolejnych miejscach znalazły się wycieczki rowerowe, wakacje pod żaglami, wyjazdy do SPA i podróże z plecakiem. Jak widać Polacy lubią różnorodność i aktywność. A gdyby tak połączyć kilka form spędzania wakacji i wybrać się w podróż objazdową, połączoną z plażowaniem, zwiedzaniem i wypoczynkiem? Czytaj dalej „Wakacyjne wyjazdy. Eksperci podpowiadają, co warto zabrać ze sobą”

Co zrobić z dzieckiem w górach, gdy nie jest fanem wędrówek?

dziecko w gorach

Góry to świetne miejsce do spędzenia czasu z rodziną, niezależnie czy wybierzemy się tylko na weekend, czy na dłuższy czas. Nie wszystkie dzieci jednak z uśmiechem na buziach przemierzają górskie szlaki, a niektóre są na nie jeszcze po prostu za małe. Nie oznacza to jednak, że czeka nas nuda! Czytaj dalej „Co zrobić z dzieckiem w górach, gdy nie jest fanem wędrówek?”

Spada zainteresowanie wakacjami w Polsce – już prawie o 40%

gdzie na wakacje

Co czwarty polski turysta planuje w te wakacje wyjechać na tydzień, a zaledwie 3 proc. na dwa tygodnie, jak wynika z danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl. Według aktualnych szacunków koszt noclegu w Polsce to 105 zł za osobę na dobę. Polacy chcą wyjechać przede wszystkim nad morze i spędzić urlop w wynajętym domku. By rezerwację noclegów uczynić szybszą i wygodniejszą, Nocowanie.pl wprowadza nowy system rezerwacyjny. Czytaj dalej „Spada zainteresowanie wakacjami w Polsce – już prawie o 40%”

Czy polscy kierowcy są gotowi na wakacje z dala od cywilizacji

podrozowanie

Wakacje to dla Polaków coraz częściej nie tylko odpoczynek od pracy, ale sposób na odcięcie się od świata zewnętrznego. Dodatkowo nowa sytuacja makroekonomiczna niejako zmusza nas do poszukiwania nowych, alternatywnych form spędzania wolnego czasu – także w kraju. Coraz częściej decydujemy się więc na urlop w odosobnionych miejscach, z dala od tłumów i poza zasięgiem internetu. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu wakacyjnej wycieczki.  Czytaj dalej „Czy polscy kierowcy są gotowi na wakacje z dala od cywilizacji”

Gdańsk nie musi być drogi

wakacje w gdansku

Wakacje nad polskim morzem od zawsze były jednym z głównych kierunków turystycznych w sezonie urlopowym. Dane za 2021 rok pokazały, że stolicę województwa odwiedziły ponad 3 miliony turystów. Tak ogromne zainteresowanie sprawiło, że hotele trzeba było rezerwować z dużym wyprzedzeniem, licząc się z wysoką ceną noclegu i wszystkimi dodatkowymi wydatkami, które podnosiły ostateczny koszt pobytu. Od niedawna w Trójmieście pojawiają się alternatywy dla tej sytuacji.  Sprawdźmy zatem, czy wakacje w Trójmieście faktycznie są dostępne jedynie dla gości z zasobnym portfelem. Czytaj dalej „Gdańsk nie musi być drogi”

Wakacyjny last minute z Wrocławia. Oto najatrakcyjniejsze połączenia

loty z wroclawia

Kolacja w Wenecji, zwiedzanie Turynu, spacer po skandynawskich stolicach i plażowanie w słonecznej Dalmacji. Wakacje z wylotem z Wrocławia nie kończą się z ostatnim dniem sierpnia. Sprawdźcie atrakcyjne połączenia okołoweekendowe, które pozwolą Wam na kilkudniowy urlop wczesną jesienią! Czytaj dalej „Wakacyjny last minute z Wrocławia. Oto najatrakcyjniejsze połączenia”