Potrzeby skóry po lecie… czyli nawilżanie to nie wszystko!

nawilzanie skory

Mówisz: „regeneracja” skóry po lecie, myślisz „nawilżanie”. I bardzo słusznie, ale to nie wystarczy. Skóra po wakacyjnych wycieczkach, kąpielach w morzu, czy chwilach na słonecznej plaży, wymaga nie tylko perfekcyjnego nawilżenia, ale także skutecznego przeciwdziałania powstawaniu niedoskonałości oraz objawów starzenia. Poznaj trio: nawilżanie, łagodzenie zmian i anti-ageing. Czytaj dalej „Potrzeby skóry po lecie… czyli nawilżanie to nie wszystko!”

Nie daj się jesieni!

walka z jesienia

Jesień to czas pełen wyzwań dla naszego organizmu. Kiedy dzień staje się coraz krótszy, słońce nie świeci już tak mocno, a temperatury za oknem znacznie spadają, to warto o siebie zadbać bardziej niż zwykle. O tej porze roku dobrze jest otulić się szczególną troską, dbając o samopoczucie, regenerujący sen, odporność, chwile dla siebie, ale też świadomą pielęgnację, dzięki której nasza skóra poradzi sobie z wyzwaniami chłodniejszego sezonu. Aby właściwie przygotować się na jesień, warto zajrzeć na unikatową platformę online sanbello.pl. Znajdziesz tu produkty, które pozwolą Ci holistycznie zadbać o ciało i dobrostan w jesienne dni. Czytaj dalej „Nie daj się jesieni!”

Sporty wodne to Twoja pasja? Sprawdź, jak zadbać o skórę!

skora a sporty wodne

Wakacje to ulubiony czas miłośników sportów wodnych – właśnie wtedy warunki do pływania wpław, surfowania, snorkelingu czy wiosłowania na desce SUP są najlepsze. Uprawianie tego typu aktywności doskonale wpływa na kondycję i funkcjonowanie organizmu, a zanurzenie się w morzu czy jeziorze daje przyjemne uczucie chłodu w gorące dni. Niestety, każdy medal ma dwie strony – ekspozycja ciała i twarzy na działanie słońca, wiatru czy słonej wody może prowadzić do problemów ze skórą. Jak się przed nimi ustrzec? Dermatolog zdradza 3 proste zasady pielęgnacji! Czytaj dalej „Sporty wodne to Twoja pasja? Sprawdź, jak zadbać o skórę!”

Jak wakacje wpływają na naszą pewność siebie?

pewnosc siebie w wakacje

Przez cały rok wiele kobiet dąży do wymarzonego wakacyjnego ciała, tak zwanego „bikini body”, które dumnie będzie prezentować na plaży. Niestety nie każdej się to udaje z różnych przyczyn. Porównywanie się do innych kobiet i ciągłe wytykanie swoich kompleksów, może drastycznie obniżyć pewność siebie i zmniejszyć radość z lata. Jak temu zaradzić? Na to pytanie odpowiedź przedstawia Ewa Grzegorczuk, trener mentalny i ekspert branży beauty. Czytaj dalej „Jak wakacje wpływają na naszą pewność siebie?”

Ciesz się słońcem, ale bezpiecznie!

slonce

Sezon urlopowy w pełni! To nasz ulubiony czas w roku, który nieodłącznie wiąże się z wakacyjnymi wyjazdami, beztroskimi chwilami i słońcem, które ładuje nasze akumulatory i opala skórę. Warto jednak pamiętać o skutecznej ochronie i bezpieczeństwie skóry, podczas każdej ekspozycji na słońce. Ochrona przeciwsłoneczna to fundament dbania o zdrowie skóry, niezbędna przez cały rok, nie tylko w letnie miesiące. W tym przypadku nie można chodzić na skróty i stawiać na półśrodki – tutaj warto sięgnąć po najwyższej jakości produkty dermokosmetyczne. Szeroki wybór produktów, które pozwolą Ci się bezpiecznie cieszyć z kąpieli słonecznych, znajdziesz w unikatowej platformie online sanbello.pl. Czytaj dalej „Ciesz się słońcem, ale bezpiecznie!”

Oparzenia i trudno gojące się rany – co zrobić, gdy rana nie chce się goić?

trudno gojace sie rany

Otarcia, skaleczenia czy oparzenia to urazy, które zna i miewa każdy z nas. Dezynfekcja, opatrunek i w „najpoważniejszych” przypadkach środek na receptę, to częste rozwiązanie problemu. Tak jest najczęściej. Ale co, jeśli proces gojenia rany się przeciąga? Z czego może to wynikać? Jakie metody stosować, gdy rana nie chce się goić? Czytaj dalej „Oparzenia i trudno gojące się rany – co zrobić, gdy rana nie chce się goić?”

Dermokosmetyki – powakacyjny ratunek dla skóry i włosów

kosmetyki do skory i wlosow

Po wakacjach nadchodzi sezon na odnowę i świadomą pielęgnację! Regeneracja, solidna dawka nawilżenia i wzmocnienie – to właśnie tego najbardziej potrzebują teraz Twoje włosy i skóra. Ekspozycja na słońce, wysokie temperatury, wiatr czy klimatyzacja zostawiły po sobie swój ślad w postaci mocno przesuszonej, zmęczonej i często zniszczonej skóry. Takie czynniki zewnętrzne nie oszczędzają również włosów i ich kondycji. Proces ich regeneracji po lecie doskonale wesprą dermokosmetyki, które łączą działanie pielęgnacyjne i lecznicze. Szeroki wybór najwyższej jakości produktów dermokosmetycznych, które kompleksowo zadbają o skórę i włosy po wakacjach znajdziesz na unikatowej platformie online sanbello.pl. Czytaj dalej „Dermokosmetyki – powakacyjny ratunek dla skóry i włosów”

Pielęgnacja unisex – kosmetyki dla niej i dla niego

uniwerslne kosmetyki

Powoli zbliżający się koniec lata to doskonały moment na to, by uzupełnić powakacyjne braki w swojej kosmetyczce oraz przygotować się na chłodniejsze dni. Czy można wspólnie z partnerem zadbać o swoją pielęgnację? Oczywiście!  Chociaż męskie i damskie potrzeby pielęgnacyjne mogą się od siebie różnić, w ofercie Super-Pharm znaleźć można szeroką gamę produktów unisex, a także kosmetyki dedykowane stricte potrzebom damskiej i męskiej skóry. Czytaj dalej „Pielęgnacja unisex – kosmetyki dla niej i dla niego”