Dokąd w ostatnich dniach sierpnia można polecieć za mniej niż 400 zł?

Tegoroczne wakacje powoli dobiegają końca, a wraz z nimi szczyt sezonu turystycznego. W tym roku, wedle danych Kiwi.com, wyszukiwarki tanich lotów i podróży oraz firmy z sektora travel-tech, 4. tydzień lipca oraz 1. tydzień sierpnia były najpopularniejsze i najczęściej wybierane na urlop przez podróżujących. Koniec sierpnia to doskonały moment na to, by pomyśleć o krótkim wypadzie, tym bardziej, że z końcem wakacji można upolować loty w bardzo konkurencyjnej cenie i podróżować w spokojniejszej i mniej zatłoczonej atmosferze. Koniec sierpnia i początek września to czas winobrania – na turystów czekają liczne festiwale połączone z degustacją lokalnych win i wiele wydarzeń towarzyszących. Sprawdź, gdzie z końcem sierpnia możesz się udać za mniej niż 400 zł z Gdańska, Krakowa i Warszawy.

 Loty z Gdańska

 197 zł – koniec sierpnia i początek września to doskonały czas na odwiedzenie Ogrodów Tivoli w Kopenhadze. Nim rok szkolny rozpocznie się na dobre warto zabrać swoje pociechy do jednego z najstarszych parków rozrywki w Europie i cieszyć chwilami beztroski! Będąc w Danii warto rozważyć wypad do Legolandu i spojrzeć na świat oczami dziecka.

Loty z Krakowa

282 zł – tyle zapłacimy za lot z Krakowa do czeskiej Pragi, która co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. Przełom sierpnia i września to czas winobrania – będąc w Pradze można wziąć udział w jednym z winnych festiwali, np. Festiwalu Prosecco, a w międzyczasie odwiedzić galerie sztuki, które zawsze oferują ciekawe wystawy i wydarzenia.

250 zł – Wedle analizy Kiwi.com, Mediolan to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, o każdej porze roku. Ci, którzy zdecydują pozostać się w Bergamo, gdzie zlokalizowany jest port lotniczy, również nie pożałują: słońce, malownicze krajobrazy, kręte uliczki, urocze sklepiki i restauracje, a wszystko okraszone włoską atmosferą i otwartością. Doskonałe zwieńczenie wakacji!

Loty z Warszawy

353 zł – Łaźnie Gellerta w Budapeszcie to wisienka na torcie w trakcie kilkudniowego zwiedzania monumentalnej stolicy Węgier. Osmańska architektura, kolorowe mozaiki, baseny z kojącą wodą to absolutny must have na zakończenie wakacji. Budapeszt, podobnie jak Praga, obezwładniają kosmopolityczną atmosferą, światowej sławy wystawami, pysznymi smakami lokalnej kuchni i architekturą. To jedno z tych miast, które zostały zaprojektowane na rzecz mieszkańców – pełne skwerów, parków, ławek idealnych na chwilę oddechu czy mini piknik.

Jesteś przed urlopem? – postaw na październik

Wysoki popyt, wzrost cen paliw i inflacja prawdopodobnie wpływają na wzrost cen lotów. Bilety z Polski w lipcu były o 42% droższe niż przed latem (kwiecień, maj) i 65% droższe niż w lipcu ubiegłego roku. Bilety lotnicze na urlop w sierpniu były nieco tańsze, o 8%.

Osoby planujące urlop we wrześniu i październiku mogą liczyć na loty w dużo niższej cenie.

We wrześniu, w porównaniu z sierpniem średnia cena biletu jest niższa o 14% i loty krótkodystansowe w obrębie Europy kosztują około 320 zł, natomiast rezerwacje lotów na  październik spadły o 23% – za krótkodystansowe można zapłacić około 230 zł. O tej porze roku podróżni mogą również liczyć na niższe ceny za noclegi i pobyt w miejscu docelowym.

Dodaj komentarz